A A A Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Unisławiu w Szkole Podstawowej w Kokocku odbyło się spotkanie z pisarką. Zofia Stanecka to autorka książki dla dzieci pt. „Domino i Muki. Po tamtej stronie czasu.”

Jest to opowieść przygodowo-fantastyczna, w której główni bohaterowie Dominika i Dominik, czyli Domino i Muki, przenoszą się w przeszłość. Swoje spotkanie autorka zaczyna od przeczytania krótkiego fragmentu z książki. Z tekstu, dzieci dowiadują się o niezwykłym pomyśle na jaki wpada jedenastoletnia Domino, a mianowicie żeby zwiedzić  dawny tunel warszawskiej Wisłostrady. Fragment z książki kończy się tym, że Domino i Muki wpadają w dziurę prowadzącą do wielu kanałów.

Jakie będą dalsze losy bohaterów ? Co się wydarzy? Kogo spotkają? Te pytanie autorka kieruje w stronę dzieci. Pisarka rozmawia też ze słuchaczami na temat pisania książki (od autora do wydawcy). Następnie przenosi dzieci w średniowiecze. W co był ubrany rycerz, dama, co jedzono? Te pytania również kierowane są do uczniów.

Na zakończenie tym razem słuchacze zadają pytania Pisarce: np. jakie lubi Pani książki? -„lubię Opowieści z Narnii, Tolkiena, a tak właściwie wszystkie”, czy można się z tego utrzymać? – „tak”… Po spotkaniu dzieci podchodzą do Pisarki z prośbą o autograf, są też osoby zainteresowane kupnem książki.