A A A Mieszkańcy dzielą się z GOK swymi opiniami

Spotkania z młodzieżą z LO i ZSZ wspólne pogadanki z uczniami szkoły podstawowej w parku, a to wszystko w ramach rozpoczętych badań do stworzenia diagnozy dotyczącej m.in. potrzeb kulturalnych mieszkańców gm. Unisław.

- Dziękujemy uczniom za swoje opinie i współpracę w tym zakresie – mówi Paweł Marwitz, dyrektor  Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu. – Głos każdego mieszkańca jest dla nas niezwykle ważny. Przed nami jeszcze rozmowy z mieszkańcami Kokocka i Raciniewa, a te prowadzić będziemy w lokalnych sklepach, by być jak najbliżej nich. Zamierzamy też spotkać się m.in. z lokalnymi twórcami ludowymi. Da nam to obraz m.in. tego, co można zrobić w drugim etapie naszego projektu, czyli konkursie grantowym, w którym to my będziemy mieli do przekazania łącznie aż 23,5 tys. zł. Na kilka inicjatyw kulturalnych mieszkańców. W maju będziemy przyjmować projekty, a do czerwca wyłonimy zwycięskie projekty, które trzeba będzie do jesieni zrealizować.

Tworzenie diagnozy i konkurs grantowy jest efektem udziału Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu w programie Narodowego Centrum Kultury. Właśnie do NCK unisławski GOK z sukcesem napisał wniosek i zdobył dotację w wysokości 8 tys. zł., w drugiej części projektu ma otrzymać kolejne 22 tys. zł.

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018.”