A A A Szczypiornistki z Unisławia na podium w Bydgoszczy

28 marca br. unisławskie szczypiornistki wystartowały w II Turnieju piłki ręcznej o Puchar Dyrektora ZSH w Bydgoszczy.

W zawodach wystartowało pięć ekip: ZSH Bydgoszcz(gospodarz), SP 14 Bydgoszcz, Dobrcz, Dąbrowa Chełmińska i Unisław. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” i trwały 2 x 12 minut.

W pierwszym meczu zawodniczki z Unisławia osłabione brakiem prawej rozgrywającej Klaudii Kryczki po wyrównanym meczu zwyciężyły koleżanki z Dobrcza 12:9. Wzięły zatem rewanż za porażkę w Gwiazdkowym Turnieju Piłki Ręcznej jaki odbył się w grudniu 2017 roku. W tym meczu najwięcej bramek rzuciła Wiktoria Cieślak – 6. Bramki zdobywały ponadto: Iga Podzielna, Klaudia Gaładyk, Kinga Wanatowska, Alicja Dworzecka, Wiktoria Grosiak, Roksana Kopeć. W drugim meczu ponownie górą okazały się szczypiornistki z Unisławia pokonując koleżanki z SP nr 14 z Bydgoszczy 15:9. Kolejny mecz to wysoka porażka z faworytem turnieju – ZSH w Bydgoszczy. Tam nasze zawodniczki uległy 9:25.

W meczu wieńczącym turniej unisławianki spotkały się z koleżankami z Dąbrowy Chełmińskiej. Mecz ostatecznie zakończył się porażką, a nasza drużyna rzuciła tylko….5 bramek. Ostatecznie w II Turnieju o Puchar Dyrektora ZSH pierwszą lokatę wywalczyły gospodynie, druga lokata dla piłkarek ręcznych z Dąbrowy Chełmińskiej. Trzecia lokata (taka jak przed rokiem) dla zawodniczek z Unisławia( na co dzień UKS Kmicic Unisław). Kolejne miejsca zajęły drużyny z Dobrcza i Bydgoszczy.
Na szczególne brawa zasługuje Wiktoria Cieślak, która została wybrana przez organizatorów turnieju najlepszą rzucającą.