A A A Powiatowe kopanie piłki w Unisławiu

10 marca na Hali widowiskowo – sportowej w Unisławiu odbył się „Powiatowy turniej piłki nożnej najmłodszych”. Pomowiec Kijewo wygrał turniej dla grupy wiekowej ośmiolatków i młodszych. Rozrywki odbyły się w ramach obchodów 100 - lecia Niepodległości. Kolejne miejsca zajęli młodzi zawodnicy z Klubów: Gwiazda Starogród, Chełminianka Chełmno i Unislavia Unisław.

Gminna Rada Sportu  Gminy Unisław wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Unisław zorganizowała turniej piłkarski  „Powiatowy turniej piłki nożnej najmłodszych”. Rada planuje organizować dwa takie turnieje, pierwszy wiosenny już się odbył, drugi jesienny zaplanowano na 6 października. Obie imprezy są zorganizowane w ramach 100- lecia Niepodległości. Kolejną imprezą w tym cyklu będą biegi dla dzieci w wieku od 2 do 14 lat organizowane 3 maja, rozrywane na unisławskim stadionie.

- Turniej miał bardzo wyrównany poziom i do ostatniego meczu nie było pewne kto wygra – mówi Mariusz Krzemiński, organizator turnieju. – Najważniejsza była zabawa, radość z gry. I to udało się osiągnąć.

Turniej wsparli: Urząd Gminy Unisław, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Wojewódzkie Zrzeszenie  Ludowe Zespoły Sportowe, przedsiębiorca Andrzej Zieliński i Senator RP Przemysław Termiński.