A A A Darmowy HOTSPOT na Urzędzie Gminy w Unisławiu działa już 2 lata

HotSpot na Urzędzie Gminy w Unisławiu działa już 2 lata.

Jest to usługa oparta o technologię WiFi, która umożliwia w podstawowym zakresie BEZPŁATNE korzystanie z dostępu do sieci Internet poprzez urządzenia mobilne takie jak smartfony, tablety czy laptopy. Dzięki temu będąc w centrum Unisławia bezpłatnie można odwiedzić strony www, bezpiecznie zalogować się do poczty e-mail i systemów bankowości elektronicznej, jak również skorzystać z komunikatorów. Anteny zainstalowane są na urzędzie gminy przez co zasięg hotspota wynosi do ok. 200 m od budynku UG.

Usługa działa 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Jako PIAP, czyli publiczny dostęp do Internetu, usługa posiada jednak pewne ograniczenia takie jak przepływność pojedynczego kanału do 512kb, czas trwania sesji 45 minut z 15 minutową przerwą oraz miesięczne limity transferu dla urządzenia. Od chwili uruchomienia do dnia dzisiejszego niemal 4 tysiące razy nawiązywano połączenie z siecią Internet za jego pośrednictwem.

Jak skorzystać z usługi? Wyszukaj na swoim urządzeniu wśród dostępnych sieci bezprzewodowych sieć o nazwie HOTSPOT_UG_UNISLAW. Po potwierdzeniu połączenia pojawi się okno logowania wraz ze szczegółowym opisem warunków korzystania z hotspota, oknami do wpisania loginu i hasła oraz sposobem uzyskania bezpłatnego hasła dostępu. Zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania.