A A A Tegoroczne orkiestrowe granie z WOŚP w gminie Unisław będzie trwało cały weekend

Jest ono z kilku względów wyjątkowe. Po pierwsze ze względu na licytowane unikatowe złote serduszko WOŚP (pierwszy raz przekazane do naszego sztabu). Po drugie podczas tegorocznego finału będziemy jednym z trzech miejsc w regionie, w którym będzie można zasilać konto WOŚP za pomocą mobilnego terminala płatniczego. Po trzecie bogactwo atrakcji – parady pit-bike´owe, wielka makieta kolejowa, sobotni koncert Blues Szwagiers i niedzielny koncert Myasta, licytacje najróżniejszych przedmiotów. A będzie o co walczyć, bo na aukcji nie zabraknie voucherów na pobyty w hotelach w regionie a nawet na Górnym Śląsku, biletów na baseny, do kręgielni, na spa, karty vip do Areny Kokocko, rękodzieła w tym stoku narciarskiego w miniaturze, mebli, karnetów na przejazdy turystycznymi pociągami, gier, książek, albumów poświęconych naszemu województwu, obrazów, koszulki Patryka Dudka oraz zespołu koszykarskiego Twarde Pierniki z Torunia, płyt z autografami Skaldów i wielu innych zespołów, karnetu na cały sezon na mecze żużlowe KS Toruń, szeregu gadżetów WOŚP.

WOŚP-owe świętowanie rozpoczniemy w sobotę, 13 stycznia w Klubie Magazyn koncertem zespołu Blues Szwagiers. Na to muzyczne wydarzenie zapraszamy o godz. 20.00. Bilety w przedsprzedaży 15 zł, w dniu koncertu 20 zł. 

Podczas niedzielnego finału 14 stycznia blisko 50 wolontariuszy będzie widocznych z puszkami w różnych częściach gminy Unisław. Nowością będzie mobilny terminal płatniczy. W godzinach 15.00 – 19.00 na hali widowiskowo-sportowej w Unisławiu moc atrakcji. Podczas rodzinnego spotkania przewidziano występy lokalnych artystów, licytacje, koncert zespołu Myasta, pokazy taneczne. Zagra orkiestra dęta, będą pokazy taneczne. Zadziwiać będzie grupa cyrkowa, a strażacy zaprezentują ćwiczenia wysokościowe. Na hali zobaczymy też niewątpliwą gratkę dla miłośników kolei – ponad 40 metrową makietę kolejową.

Niedzielnie świętowanie rozpocznie o godz. 15.00 parada pit-bike´owa i motocyklowa, która przejedzie ulicami Unisławia, a rozpocznie się i zakończy przy hali sportowej w Unisławiu. Licytacja złotego serduszka WOŚP planowana jest około godz. 17.00, z kolei około 17.30 zagra dla nas zespół Myasta.

Fani dwóch kółek zobaczą pierwszą pit-bikeową i motocyklową paradę ulicami Unisławia. Na hali będzie też wydzielony specjalny tor do jazdy na elektrycznych pit-bike´ach. A z całego wydarzenia będzie prowadzona relacja live na internetowy kanał telewizyjny MX Otopit Toruń. Nie zabraknie oglądania nieba w pobliskiej astro-bazie z użycie najnowocześniejszych przyrządów.

O godz. 20.00 w unisławskim parku światełko do nieba, połączone z pieczeniem kiełbasek przy ognisku, pokazem fajerwerków i prezentacją oświetlonych pit-bikeów. Musicie być koniecznie. Zapowiada się bardzo ciekawie. Na bieżąco aktualizowane listy przedmiotów na licytację zobaczyć można na www.unislaw.pl oraz facebookowym profilu Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu. Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom, firmom, organizacjom i osobom prywatnym, które wspierają nas przy organizacji tego wydarzenia. Więcej o naszych wydarzeniach też na: