A A A Szczypiornistki nie zawiodły

16 grudnia 2017 roku na hali widowiskowo-sportowej w Unisławiu rozegrano Gwiazdkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy "Kmicic" Unisław przy wsparciu finansowym Gminy Unisław i sponsorów indywidualnych.

Tego dnia w zawodach wystartowało pięć drużyn dziewczęcych: piłkarki ręczne z Dobrcza, Dąbrowy Chełmińskiej i Stolna, gospodynie turnieju zgłosiły zaś dwie drużyny: Unisław I i Unisław II. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym” i trwała 2 x 10 minut. Mecze sędziowały siostry Martyna i Karolina Chruściel oraz Michał Śliwiński (wszyscy z Dąbrowy Chełmińskiej).

Ten, kto tego dnia pojawił się na turnieju nie żałował. Emocje jakie towarzyszyły wszystkim meczom nie raz przysparzały kibiców o zawrót głowy. Szczególnie te, w których o końcowym zwycięstwie decydowały rzuty równo z końcową syreną lub rzuty karne. Tak było w przypadku meczów z udziałem drużyn reprezentujących Dąbrowę Chełmińską, Dobrcz i Unisław.

Na koniec turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami a najlepsze trzy drużyny dodatkowo medalami i pucharami. Ponadto trenerzy wszystkich ekip postanowili nagrodzić dwójkę graczy pamiątkowymi statuetkami i dyplomami. Najlepszą bramkarką została Natalia Kwiatkowska z Dobrcza oraz najlepsza atakująca - Wiktoria Cieślak z Unisławia.

Serdeczne podziękowania dla opiekunów poszczególnych drużyn, sędziów, sponsorów oraz służb medycznych i kibiców.