A A A Mamy pierwszą grę o gminie Unisław!

Kilka tygodni pracy organizacyjnej, godziny spędzone na wykonywaniu fotografii i jest….to gratka dla zainteresowanych odkrywców gminy Unisław.

- Ta gra jest przykładem harmonijnego współdziałania instytucji kultury i wolontariuszy ją wspierających – zaznacza Paweł Marwitz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu. – Trudno sobie dziś wyobrazić właściwie funkcjonującą instytucję kulturalną bez takiego wsparcia. Wolontariusze, to ludzie pełni nowych pomysłów, to osoby, które współtworzą ofertę kulturalną, dają niezawodne wsparcie, ale też i stanowią ważną rolę opiniotwórczą. Dzięki ich obecności możemy tworzyć  jeszcze więcej.
Gra planszowa składa się z kartoników z ilustracjami różnych zakątków gminy Unisław. Znajdziemy tam m.in. stok narciarski, tzw. Unisławski belweder, ujęcia z lotu ptaka na Unisław, kardy ze Święta Kapusty w Brukach Unisławskich, krzyż w Gołotach czy unisławski orlik i wiele innych ciekawych miejsc.
To właśnie wolontariusze decydowali w dużej mierze o tym, co znajdzie się w grze, zgodnie z założeniem oddolnych działań i powiedzeniem cudze chwalicie, swego nie znacie, autorzy fotografii chcieli pokazać to co, nasza gmina skrywa interesującego, wyjątkowego nietypowego. Z pewnością gra będzie teraz pełniła wymiar poznawczo – promocyjny.
Autorzy zdjęć:
Paulina Aniołkowska, Klaudia Marecik, Katarzyna Falkowska, Zuzanna Olechnicka, Wiktoria Dudek, Agata Chyła, Marta Włośniewska, Sławomir Gołębiewski, Paweł Marwitz, Edyta Smycz, Elżbieta Kurdynowska, Maria Magdalena Wosik oraz Tor Pit Bike Głażewo.
W ramach gry „Odkrywcy Gminy Unisław” stworzyliśmy propozycję zabawy dla całej rodziny. Gra typu memory zawiera 40 kartoników, wygrywa ten, kto odnajdzie najwięcej pasujących do siebie kartoników.
Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z gry zapraszamy do unisławskiego GOK-u, egzemplarze gry trafią też do biblioteki, szkół i przedszkoli.
Niewykluczone, że w przyszłości zostanie wykonany dodruk gry i będzie można ją nabyć.
Na stworzenie projektu gry i wydruk 30 egzemplarzy Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu zdobył grant w wysokości 1200 zł z Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, która realizuje ogólnopolski projekt „Przepis na wolontariat”. W ubiegłym roku Unisławski GOK uzyskał podobne dofinansowanie na organizację międzypokoleniowej bitwy muzycznej. Realizacja grantu poprzedzona była cyklem warsztatów dotyczących udziału wolontariuszy w instytucjach kulturalnych.