Dziś jest: wtorek, 20 kwietnia 2021r. Godzina: 22:43 Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Pogoda

Kwiecień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do Newslettera.
Wpisz swój adres e-mail i naciśnij przycisk Zapisz.

Pole wymagane

Zadaj pytanie Wójtowi

Jakub Danielewicz

wójt Gminy Unisław

Lista pytań

A A A Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Na wszystkich zainteresowanych czeka blisko 30 różnego rodzaju zajęć, prowadzonych przez ponad 20 instruktorów

Harmonogram zajęć w GOK

Tak bogata oferta kulturalna sprawia, że każdy, bez względu na wiek, znajdzie tu coś dla siebie. Wachlarz oferowanych zajęć pozwala uczestnikom rozwijać przeróżne zdolności i odkrywać wiele form edukacji kulturalnej.

W obecnym roku 2015/2016 w grafiku Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu znaleźć można zajęcia stałe, jak i nowości. Jeśli mowa o tych drugich należy wymienić m.in.: Szkołę Pamięci, Robotykę, Salsę, Zajęcia Teatralno-Kabaretowe dla dorosłych i zajęciach BPU.  Zapytasz: „Szkoła Pamięci co to takiego”?  To ćwiczenia pamięci, nauka mnemotechnik, czy rozwijanie koncentracji. Ponadto, zajęcia uaktywniają wszystkie zmysły, a prowadzone są w ciekawy i miły sposób i to w dodatku w małych grupach. Wykwalifikowany trener zaprasza na zajęcia w każdy czwartek. Dużą popularnością cieszy się „Robotyka”. Uczestnicy przy użyciu klocków lego ora komputerów budują prawdziwe roboty, a wcielając się w konstruktorów świetnie się przy tym bawią w każdy poniedziałek. Salsy, czyli znanego na całym świecie tańca latyno-amerykańskiego, dorośli mogą uczyć się co środę. Zwolenników teatru i kabaretu GOK zaprasza na Zajęcia teatralno – kabaretowe dla dorosłych, również w środy, ale w godzinach wieczornych. Podczas zajęć BPU instruktorka zachęca do wykonywania najróżniejszych ćwiczeń modelujących i wyszczuplających dolne partie ciała, w rytm muzyki. Treningi odbywają się w każdą środę.

W GOK-u potańczyć mogą zarówno dzieci, jak i młodzież. W środy właśnie, odbywają się zajęcia taneczno – rytmiczne oraz hip-hop/dancehall. Tego dnia swoje systematyczne próby ma także młodzieżowa formacja taneczna „No Name Crew”.

Przy akordeonowym akompaniamencie wokalne umiejętności rozwijają dwa zespoły „Unisławianki” i „Nasze Wspomnienia”. Z Unisławiankami można rozśpiewać się w każdy piątek. Druga grupa wokalistów spotyka się natomiast w każdy wtorek. W GOK-u działa również „Zespół Chwały 30+”. Uczestnicy szlifują swoje umiejętności w każdy piątek.

Pędzle, farby, i nie tylko biorą w swoje ręce dzieci na zajęciach plastyczno-technicznych w poniedziałki.  Mali artyści tworzą swoje dzieła pod czujnym okiem instruktorki, a ponadto tworzą wystawy prac i reprezentują GOK w konkursach plastycznych. Młodzież i dorośli, natomiast rozstawiają swoje sztalugi co sobotę na zajęciach plastycznych, by poznawać m.in. przeróżne techniki malarskie. Na zainteresowanych czeka również modelarnia. Te zajęcia dla pasjonatów kartonowych modeli samolotów, statków i innych budowli odbywają się w środy. Z kolei Akademia Dorosłego Człowieka to propozycja dla miłośników rękodzieła. Spotkania odbywają się w piątki. W Akademii poza ręcznie robionymi m.in. ozdobami, kwiatami, wiankami uczestnicy biorą udział w  warsztatach, wycieczkach, a nawet spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

Talenty muzyczne odkrywane są w Amatorskich Ruchach Muzycznych. Gry na keyboardzie, puzonie, pianinie, czy też akordeonie można nauczyć się w każdy wtorek i piątek. Z kolei miłośników gry na gitarze klasycznej, gitarze basowej lub perkusji zapraszamy we wtorki i czwartki. Ponadto, zagrać można i w orkiestrze dętej - całkowicie za darmo i w dodatku na nowych instrumentach. Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi orkiestrowej formacji i poznaniem ich repertuaru zapraszamy na próby w każdy poniedziałek i wtorek.

Szachy i Gry Planszowe to propozycja dla dzieci i młodzieży. Zajęcia uczące logicznego myślenia, kreatywności i pomysłowości odbywają się w poniedziałki. W GOK-u można nauczyć się także przedsiębiorczości i dowiedzieć się co nieco o tym, jak efektywnie inwestować. Wiedzę o finansowych zagadnieniach poszerzać można w Klubie Cashflow w poniedziałki. 

Na sportowo upłynie czas uczestnikom zajęć kickboxingu. Treningi prowadzi utytułowany Mistrz Polski K-1, który ma na swoim koncie II miejsce w Pucharze Świata Low- Kick. Zajęcia odbywają się z podziałem na grupę młodszą i starszą. O zdrowie i umiejętności taneczne można zadbać na zajęciach z gimnastyki rekreacyjnej. GOK zaprasza we wtorki i czwartki na fitness z elementami tańca i jogę.

Zmagania z językiem angielskim podejmują zarówno dzieci i dorośli. Młodsi swoje spotkania z językiem obcym mają w czwartki, z podziałem na grupę początkującą i zaawansowaną. Dorośli uczą się angielskiego w poniedziałki.

Jeśli marzysz o byciu aktorem w przyszłości to zajęcia cyrkowo-teatralne są dla Ciebie. Dzieci wcielają się w bajkowe postacie, uczą się dykcji, grają role na małej scenie w każdą środę.

Kącik Malucha to Jedyna oferta w gminie Unisław i okolicy dla tak małych dzieci, a mowa o 1-3 latkach. Rodzice uczestniczą w zajęciach ze swymi pociechami w każdy piątek. Podczas spotkań rodzice wraz ze swymi dziećmi odkrywają świat poprzez wspólne zabawy, taniec, muzykę, czy też sztukę. Dołączyć do grupy można w dowolnym terminie.

Jeśli chcesz poznać niesamowitych ludzi, przeżyć przygodę  życia, nabyć niestandardowe umiejętności, ukształtować swój charakter, ciekawie i pożytecznie spędzić swój wolny czas, to dołącz do unisławskich zuchów i harcerzy z 32 Unisławskiej Drużyny Harcerskiej „Bez Odbioru”. Harcerskie zbiórki zaplanowano na piątki.

GOK w swoich murach zrzesza również Amazonki, które działają w swoim klubie w ostatni czwartek każdego miesiąca. Zaś panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Unisławiu spotykają się w pierwszy czwartek miesiąca.

Ponadto, do pracowni multimedialnej GOK-u można przychodzić od poniedziałku do piątku. Korzystanie z niej jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Oczywiście zajęcia stałe uzupełniane są szeregiem warsztatów, akcji i wydarzeń okolicznościowych. Wszystkie te informacje można śledzić na bieżąco na www.unislaw.pl oraz na facebokowym profilu ośrodka. Zapraszamy! Kontakt tel. 56 68 68 734.