A A A Oferta szkoleniowa

Szanowni Państwo,

Czy chcecie założyć spółdzielnię socjalną albo inny podmiot ekonomii społecznej, ale nie wiecie jak się do tego zabrać? Macie problemy w codziennym funkcjonowaniu Waszej organizacji pozarządowej? Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu prowadzony przy Europejskim Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu oraz Stowarzyszenie "Tilia" zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także osoby zainteresowane ekonomią społeczną do skorzystania z bezpłatnych usług Ośrodka. W ramach doradztwa ogólnego poruszane są m.in. takie tematy jak:

- rejestrowanie podmiotu ekonomii społecznej (PES) tj. stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych,

- prowadzenie i zarządzanie PES,

- prawne aspekty działania w sferze ekonomii społecznej,

- prowadzenie księgowości,

- rozwiązywanie problemów i pozyskiwanie źródeł na funkcjonowanie PES, a także prowadzenie działalności gospodarczej przez PES.

Ponadto zachęcamy do korzystania z doradztwa specjalistycznego w zakresie prawa, księgowości oraz marketingu. Jednocześnie zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera, w którym przesyłamy m. in. najświeższe informacje nt. ekonomii społecznej, finansowania PES, grantów dla PES (http://www.ekonomia-spoleczna.com.pl/newsletter/)”.